Pasek wideo

Loading...

wtorek, 13 czerwca 2017

Święto Wisły...


Witajcie serdecznie. Pisałam już o Festiwalu Loary...
.http://pl.blastingnews.com/europa/2015/10/festiwal-loary-2015-pozytywny-obraz-europy-00593899.html ,


https://pixabay.com/pl/kraków-zamek-wisła-wawel-zabytek-754659/

a dzisiaj chcę Wam udostępnić artykuł
 http://www.rokwisly.pl/wydarzenia/festiwal-wisly/
"Rok rzeki Wisły". To świetna impreza-świetny pomysł.

rzeka Drwęca-źródło: https://pixabay.com/pl/photos/?hp=&image_type=&cat=&min_width=&min_height=&q=rzeka+Drwęca&order=popularFestiwal Wisły

kiedy: 12-15.08.2017
gdzie: Włocławek, Ciechocinek, Toruń
kto: Kujawsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna
kontakt: biuro.kdot@gmail.com
opis: Cztery dni z Królową Polskich Rzek. Tradycja, przygoda, zabawa, koncerty, pokaz rzemiosła i bogactwa smaków. Włocławek, Ciechocinek, Toruń… Jeden z najbardziej malowniczych odcinków Wisły. Wyspy z ostojami dzikiej przyrody, malownicze ruiny średniowiecznych zamków, tajemnicze wraki, tętniące nadwiślańską tradycją i kulturą miasta oraz urocze wsie związane od wieków z tą wyjątkową rzeką.
Festiwal Wisły to okazja do spotkania z tą magiczną rzeką, z tradycją nadrzeczną, z ludźmi, którzy rekonstruują dawne drewniane jednostki – większe szkuty, galary i baty, którymi kiedyś spławiano Wisłą towary, a także mniejsze łodzie służące głównie do połowu ryb, czyli zwinne lejtaki i miejscowe nieszawki.
Podczas Festiwalu Wisły zaprezentują się też ze swoimi jednostkami żeglarze z Francji, znawcy Loary, nad którą, w Orleanie, odbywa się największy festiwal rzeczny w Europie – Festiwal Loary.
Będą też rzemieślnicy wyrabiający sieci, beczki, liny i oczywiście łodzie. W tym charakterystyczne, długie, topolowe dłubanki. Zagrają renomowane zespoły szantowe, wystąpią artyści, odbędą się liczne pokazy.
Festiwal Wisły to także prezentacja nadwiślańskich smaków. Od nalewek, po tradycyjny chleb, sery, powidła, przetwory i wszelakie mięsne przysmaki.
Festiwal Wisły 2017 będzie wyjątkowym wydarzeniem, które ożywi na cztery dni Królową Polskich Rzek pomiędzy Włocławkiem i Toruniem, z przerwą na Ciechocinek . Odcinek Wisły objęty działaniami festiwalowymi wypełni się spływającymi łodziami i zostanie nasycony wieloma atrakcjami związanymi z historią i kulturą pełną zwyczajów, dźwięków i smaków, których na Festiwalu nie zabraknie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania.