Pasek wideo

Loading...

wtorek, 11 kwietnia 2017

Dzień Radia


Witam serdecznie. Coraz bliżej do Świat Wielkiej - Nocy. Dla tych, którzy znajdą odrobinę czasu na to, by mnie , a raczej mój blog odiwedzić proponuję ciekawą lekturę o poczatkach radia.Jest okazja ku temu - dzisiaj obchodzimy Dzień Radia.
https://znanichrzescijanie.files.wordpress.com/2013/08/marconi1.jpg

Podaję link do lektury: http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1085552,Guglielmo-Marconi-i-poczatki-radia

– Marconiemu się udało, bo był człowiekiem zbyt mało wykształconym i nie wiedział, że to co chce zrobić jest niemożliwe – mówił na antenie PR Bolesław Orłowski – Edisonowi też się wydawało, że pewne rzeczy są możliwe, chociaż specjaliści uważali je za niemożliwe.
2 czerwca 1897 Guglielmo Marconi uzyskał patent na radio.
Kiedy w połowie XVII wieku Cyrano de Bergerac marzył o książce, która "nie posiada ani stronic, ani liter; którą żeby zrozumieć – potrzebne są tylko uszy" nikt nie sądził, że znajdzie to kiedyś odzwierciedlenie w rzeczywistości. 200 lat później z połączenia telegrafu Samuela F. Morse’a, telefonu Aleksandra G. Bella, fonografu Thomasa A. Edisona i teorii fal elektromagnetycznych Jamesa C. Maxwella – powstało radio. 
 – Marconiemu chodziło o całkiem nową rzecz pod względem jakości, a mianowicie o wysłanie wiadomości bez drutu – mówił historyk techniki Bolesław Orłowski w audycji Elżbiety Kollat. Czytaj całość na: . http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1085552,Guglielmo-Marconi-i-poczatki-radia
http://mobilier.pl/wp-content/uploads/radio-historia.jpg
Tak wyglądało pierwsze w Japonii radio samochodowe z kompletem głośników: stworzone przez Clariona w 1948 roku
http://ocdn.eu/images/pulscms/MzA7MDMsMmU0LDAsMSwx/8b04fab61d918cf8c2e263abeef16634.jpg


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania.