Pasek wideo

Loading...

sobota, 28 stycznia 2017

Pies, którym się opiekujesz ma wiecej czasem wdzięczności, aniżeli...


człowiek, któremu pomagasz. Niestety w ilu przypadkach jest to prawdą. Sama tego doświadczam. Wielokrotnie żal mi ludzi, pomagam i co...? No, ale nic to - ich wybór- tylko niechaj później nie "łgają". Niech nie robią z siebie przysłowiowej "ofiary". Nie plotą andronów, że zawsze to oni li tylko są pokrzywdzeni, że to inni zawinili, że zły los itp.
    Rozumiem, że wielokrotnie warunki zewnętrzne itd... no ale jak rozgrzeszać z "marudzenia" tych, którym pomagasz, a oni swoje....Najlepiej może to przeżyć za nich życie...????
No, ale prawdziwy MARUDA i wtedy będzie niezadowolony. Ja właśnie mówię takim marudzącym: a co mają mówić ci, którzy są w gorszej sytuacji jak ty i muszą sobie sami radzić, bo nikt im nie pomaga???? To tyle takich refleksji od rana... A na dziś proponuję właśnie artykuł o przyjaźni i opiece .......https://pixabay.com/pl/arctic-wilczak-wilczak-wolf-pies-2014697/


Czy potrafimy dbać o swoich czworonożnych przyjaciół?

Chińskie przysłowie mówi: pies, kiedy się go żywi, wykazuje więcej wdzięczności niż człowiek, któremu się pomaga.

Jedno z przysłów polskich brzmi: #pies uczciwszy od człowieka, nim ukąsi - pierwej szczeka. Człowiek człowiekowi robi krzywdę zazwyczaj patrząc mu bezczelnie w twarz z nierzadko "przyklejonym" do buzi - uśmiechem. Nic więc dziwnego, że ludzie coraz częściej wybierają sobie za przyjaciół właśnie czworonogi - psy i koty. One potrafią kochać i wiernie czekać na człowieka. Dla nich nie liczy się to, czy jesteś bogaty czy biedny! Czworonożny podopieczny jest najszczęśliwszy na świecie, gdy wracasz z pracy i pojawiasz się w domu.

Pies w domu to spory obowiązek

Każdy właściciel czworonoga doskonale wie, że jest on najlepszym przyjacielem człowieka. Pytanie: Czy człowiek - właściciel czworonoga potrafi odpłacić mu tym samym? Życie pokazuje, że nie zawsze.
Co roku, zwłaszcza w okresie zimy - spotykamy się z niechlubnymi przypadkami złego traktowania psów i kotów. Tegoroczna zima - dość ostra, ze śniegiem i mrozem - jest takich zachowań kolejnym przykładem. Za oknem ziąb, a na ulicach czy wiejskich ścieżkach znajdziesz co rusz jakiegoś biednego, wielokrotnie okaleczonego psa. Tak nie powinno być.
O psa trzeba dbać; dać mu schronienie i pożywienie. Niestety nie zawsze tak jest. Pies i kot w domu to obowiązek i odpowiedzialność, a niektórzy chyba nie do końca zdają sobie z tego sprawę.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania.